Momenty, które prowadzą zwykłych ludzi do zdrowszego trybu życia

Co inspiruje ludzi do prowadzenia zdrowszego trybu życia? Czasami wszyscy potrzebujemy chwili „aha”, aby pójść we właściwym kierunku...

Wszyscy wiemy, w jaki sposób możemy poprawić nasz styl życia. Więcej ruchu, dobre odżywianie, więcej snu i ograniczenie stresu. Możesz wprowadzić te proste zmiany w dowolnym momencie swojego życia, wystarczy niewielka motywacja.

Dla niektórych motywacją może to być zmieniające życie wydarzenie, diagnoza choroby, a nawet rozmowa z przyjacielem. Oto kilka historii o ludziach, którzy są sprawni fizycznie i czują się dobrze, a także o motywacjach, które ich zainspirowały.

Zdiagnozowana choroba
– Ella Woodward

Historia Elli, znanej blogerki kulinarnej Deliciously Ella, rozpoczęła się, gdy w 2011 roku zdiagnozowano u niej zespół tachykardii posturalnej. Stan ten powoduje radykalną zmianę częstości rytmu serca podczas przechodzenia z leżenia do stania. Miała także problemy z jelitami, bóle głowy, reakcje alergiczne i chroniczne zmęczenie. Po okresie wyobcowania, depresji i ciągłego zażywania lekarstw, odstawiła przetworzoną żywność, przeszła na dietę roślinną i rozpoczęła program ćwiczeń według wskazówek swojego lekarza.

Poronienie z powodu uzależnienia od narkotyków
– Fenella Scarlett McCall

W tą historię trudno uwierzyć, patrząc na sportowego Instagrama Fanelli. Ale lśniąca, wyrzeźbiona matka, która stoi za Fit Fenji, jest osobą, która wyszła z uzależnienia. Rozpoczęła swoją podróż w dorosłość od brania narkotyków w wieku 13 lat, uzależniając się od heroiny i pokonując trudną drogę do wyzdrowienia w 2014 roku. Dopiero wtedy, gdy poroniła przeraziła się szkodami wyrządzonymi jej ciału i nigdy więcej jej nie sięgnęła po narkotyki. Od dwóch lat jest czysta, trenuje, zdrowo się odżywia i uwielbia to.

Zwolnienie ze swojej wymarzonej pracy
– Keoni Hudoba

Były śpiewak operowy Keoni Hudoba został odrzucony po przesłuchaniu. Ale nie dlatego, że jego głos nie był wystarczająco silny – brakowało mu tchu podczas wykonywania choreografii wymaganej do tej roli. Dyrektor powiedział mu, że to zależy od jego wagi i jeśli poważnie traktuje swoją rolę, musi coś z tym zrobić. Z trudnością, ale stanowczo, Keoni zrezygnował z pączków, wybierając zdrową alternatywę swoich ulubionych potraw. Schudł 31 kilogramów w ciągu jednego lata – wybrał zajęcia ABS, lekcje tańca i obozy treningowe.

Niepokój i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
– Dorothy Beal

Matka trójki pociech i biegaczka, która ukończyła 34 maratony, Dorothy Beal wydaje się być superbohaterką. Ale nie zawsze tak było. Zdała sobie sprawę, że chce coś zmienić podczas przerwy w college'u. Stanęła wtedy na wadze w jej rodzinnym domu i była zszokowana i zrozpaczona liczbą, który ujrzała. Pozwoliła sobie na poważną nadwagę i niezdrową otyłość, zanim dowiedziała się, że cierpi na zaburzenia lękowe i obsesyjno-kompulsywne. Zamiast czerpać radość z jedzenia i papierosów, jej przyjaciele i rodzina zainspirowali ją do robienia marszo-biegów podczas wyścigów, dopóki nie zdoła zacząć biegać. Od tego czasu zdiagnozowano u niej zaburzenie genetyczne – zespół Gilberta, zespół jelita drażliwego i zespół alergii jamy ustnej, ale to nie powstrzymało jej przed kolejnymi wyzwaniami.

Kategoria Tagi